Haber

Yüksekova’da sıcaklık 40 dereceyi aştı, yollar ve parklar boş kaldı

Yüksekova’da sıcaklık 40 dereceyi aştı, yollar ve parklar boş kaldı

HAKKARI – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde hava sıcaklığının 40 derecenin üzerine çıkması üzerine vatandaşlar gölgelik bulmak için kaçışırken, yollar ve parklar boş kaldı.

Eyyam-ı Bahur’un sıcakları tüm Türkiye’de olduğu gibi Yüksekova’da da etkisini yeterince göstermeye başladı. Yüksekova ilçesinde her gün 30 derecenin üzerine çıkan sıcaklık bugün 40 derecenin üzerine çıkarken vatandaşlar sıkıntılı anlar yaşadı. İlçede sıcaklık 40 derecenin üzerine çıkarken vatandaşlar serinlemek için yer ararken, yollar ve parklar boş kaldı.

Taksici İlyas Özkesici, Yüksekova’da sıcaklığın bu yıl ilk kez 40 derecenin üzerine çıktığını belirterek, “Normalde her gün 30 dereceyi gören Usuka bugün resmen yanıyor. 40 derecenin üzerinde. İnanın, Bugün işten ayrılıp akşam devam etmek istiyorum çünkü araç dayanılmaz durumda. Allah herkesin yardımcısı olsun” dedi.

Başına gölgelik olarak karton bırakıp eve gittiğini söyleyen Hasım Han isimli vatandaş, “Bugün mevsim normallerinin üzerinde bir sıcaklıkla karşılaştık. şans eseri kendimi bu şekilde koruyarak eve ulaşabildim. Yani bugün resmen yanıyor.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu