Ekonomi

Hektaş’tan 5 milyar lira borçlanma kararı

Yönetim kurulu Hektaş borçlanma senedi ihracına karar verdi.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamaya göre, Hektaş Ticaret TAŞ (HEKTS), yönetim kurulunun aldığı kararla ülkedeki nitelikli yatırımcılara 5 milyar TL’ye kadar tahvil ihraç edecek.

Ülkedeki nitelikli yatırımcılar için tahvilin vadesi 48 aya kadar olabilecek.

13 Kasım 2023 tarihli yönetim kurulu toplantısında; Şirketin gerekli borçlanma ihtiyacını karşılamak amacıyla, Türk Lirası cinsinden 5.000.000.000 TL’ye (Beş Milyar Türk Lirası) kadar borçlanma aracının bir veya birden fazla defa yurt içinde halka arz edilmeksizin ihraç edilebilmesine, şahıslara ve/veya nitelikli yatırımcılara veya kombine satış formları kullanılarak satılacaktır. Kararın alındığı açıklamada, borçlanma araçlarının piyasa koşullarına göre iskontolu veya kupon ödemeli olarak ihraç edilmesine, borçlanma araçlarının faiz oranlarının ise değişken veya kupon ödemeli olarak belirlenmesine karar verildiği belirtildi. sabit faiz.

Açıklamada, “Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul A.Ş., Merkezi Kayıt Kuruluşu, Takasbank ve diğer ilgili merciler nezdinde gerekli başvuru ve diğer işlemlerin yapılması, tamamlanması, sözleşmelerin ve diğer tüm belgelerin adına düzenlenmesi ve imzalanması” ifadelerine yer verildi. Şirketimiz bu konularla ilgili.” “Şirketimiz Genel Müdürlüğü’nün gerekli her türlü iş ve işlemleri yapması konusunda yetkilendirilmesine karar verilmiştir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu