Haber

Orman yangınına hızlı müdahale vatandaşları sevindirdi: ‘Allah devletimizden razı olsun’

Orman yangınına hızlı müdahale vatandaşları sevindirdi: “Allah devletimizden razı olsun”

Antalya’nın Aksu ilçesinde çıkan yangın, havadan ve karadan yapılan hızlı müdahale ile kısa sürede söndürüldü.

ANTALYA – Antalya’nın Aksu ilçesinde çıkan orman yangını, grupların havadan ve karadan hızlı müdahalesiyle kısa sürede kontrol altına alındı. Yangının mahalleye ulaşmadan kısa sürede kontrol altına alınmasını pahalıya mal eden vatandaşlar, “Allah korudu. Allah devletimizden razı olsun. Hem havadan hem de karadan müdahale oldu.”

Yeşilkaraman Mahallesi’nde saat 14.30 sıralarında çıkan orman yangınında, kızılçam fidanlığından makilik alana sıçrayan alevler rüzgarın da etkisiyle etrafa yayıldı. 2 uçak, 3 helikopter, 5 su deposu, 1 su tankeri ve 2 ilk müdahale aracıyla müdahale edilen yangına Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri de destek verdi. Yerleşim yerlerine yakın bölgede çıkan yangın, 2 saatlik hava ve kara müdahalesi sonucu söndürüldü. Grupların soğutma çalışmalarının devam ettiği bölgede 3 hektarlık arazinin telef olduğu belirtildi.

Yangının kendileri için gerçek olma ihtimali Yeşilkaraman Mahallesi’nde yaşayan vatandaşları harekete geçirdi. Yangına müdahale etmek isteyen orman ekiplerine çok sayıda vatandaşın yardım ettiği görüldü. Bazı vatandaşlar da uyuşturucu tankeri ve traktörlerinin arkasına bağladıkları sondaj hortumuyla yangına müdahale etti.

Kurşunlu Mahallesi’nde oturan ve yangını görünce yardıma gelen Ali Şahin, “Rüzgarın etkisiyle yangın bu tarafa geldi. Evlerin dibine yaklaştığını duyduk. Allah korudu. Allah devletimizden razı olsun. Hem havadan hem de karadan müdahale oldu.”

Yeşilkaraman Mahallesi’nde oturan Kenan Demir, “Elektrik tellerinden çıkan kıvılcım karşı tarafa sıçradı. Neyse ki yangın köye ulaşmadı. İtfaiye de önce burayı korudu. Öte yandan yangın ve yangın söndürüldü.” Havadan müdahale edildi. Asıl korkumuz köyde yaşlıların yaşamasıydı. Yardım ettik. Su ikram ettik. Ucuz atlattık”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu