Haber

Ünlü sanatçılardan işgalci İsrail’e tepki! Dev törene damgasını vurdu

10 Şubat Cumartesi günü İspanya’nın Valladolid kentinde düzenlenen Goya Sinema Ödülleri galasında, ünlü İspanyol dizisi “La Casa de Papel”deki “Nairobi” karakteriyle tanınan Alba Flores, ünlü oyuncu ve şarkıcı Ana Belen, yönetmen Estibaliz yer alacak. Urresola, yönetmen Alejandro Martin. ve şarkıcı Salvador Sobral İsrail’i kınayan açıklamalarda bulundu.

‘BURADA KUTLAMAK ZOR’

Ödül vermek için sahneye çıktık “Gazze’ye iyi akşamlar ve barış lütfen”Alba Flores konuşmasına şöyle başladı: “Gazze’de 30 bin kişinin katledildiği bu karanlık dönemde buraya gelip kutlama yapmak çok zor, çok çelişkili. Umarım bu ülkenin hükümeti bir şeyler yapabilir.”söz konusu.

Birinci uzun metrajlı filmler bölümünde Urresola, “20 Mil Especies de Abejas” adlı filmiyle “En İyi Yönetmen” ödülünü aldı. “Bu fırsatı Gazze’de neler olduğunu açıklamak için kullanıyorum. Bu bir soykırımdır ve hükümetlerden bunu durdurmasını talep etmeliyiz.”söz konusu.

SALONDA ALKIŞ SEVİYESİ KIRILDI

Ayrıca gala gecesine katılan İspanyol sanatçıların birçoğunun ya avuçlarına etiket ya da kıyafetlerine rozet taktığı görüldü. “Silah ticareti durdurulsun. Gazze’de derhal ateşkes sağlansın”mesajı verdi.

İspanyol sanatçıların İsrail’i kınayan tavırları da salondakiler tarafından alkışlandı.

‘SOYKIRIMI DURDURUN’ MESAJI

Bu yıl İtalya’da düzenlenen ve 10 Şubat Cumartesi gecesi sona eren 74. Sanremo Müzik Festivali’nde, beş günlük bir maratonun ardından bazı sanatçıların savaş karşıtı ve “soykırımı durdurun” mesajları dikkat çekti.

‘TARİH SESSİZ KALMAYI KABUL ETMEZ’

Avrupa’nın en eski şarkı yarışması olan ve her yıl Şubat ayında Sanremo’da düzenlenen etkinlikte sahne alan isimlerden İtalyan müzisyen Dargen D’amico, performansı sonrasında “Tarih sessiz kalmayı kabul etmez. Ateşi kesin” dedi. “Onda Alta” (Yüksek Dalga) adlı modülü. Ortadoğu’ya ateşkes çağrısı yaptı.

YETER KAN DÖKMEYİN

Dünyaca ünlü İtalyan müzisyenlerden Eros Ramazzotti, 8 Şubat’ta konuk sanatçı olarak sahnedeydi. “Çatışma bölgelerinde yaklaşık 500 bin çocuk yaşıyor. Milyonlarcası vaat edilen toprakları göremeyecek. Kan dökülsün, savaşlar yeter diyorum. Barış gelsin.”söz konusu.

Tunuslu-İtalyan rapçi Ghali Amdouni de festivalde seslendirdiği “Casa Mia (Benim Evim)” adlı şarkısında bir mısrada kullandığı “Bir toprak parçası için hastaneleri bombalıyorlar” cümlesiyle dikkat çekti.

SOYKIRIMI DURDURUN

İtalya’daki Yahudi cemaati temsilcilerinin tepki gösterdiği Ghali, bu müzikle Sanremo Müzik Festivali finalinde 4. oldu. Final gecesinde Ghali şarkısını söyleyerek sahneden ayrılırken, “Soykırımı durdurun” dedi. dedi.

İsrail’in Roma Büyükelçisi Alon Bar, paylaşımında şunları paylaştı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu