Haber

Üniversite öğrencisi Pınarcı’nın ölümüne ilişkin soruşturmada takipsizlik kararı

İstanbul’da gittiği konserden sonra fenalaşarak hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Çağla Alara Pınarcı’nın vefatına ait soruşturmada “takipsizlik kararı” verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Kurban Bayramı tatili için 16 Temmuz’da Hatay’dan İstanbul’a gelen 24 yaşındaki Pınarcı’nın gittiği konserin akabinde kötüleşip kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmesine ait yürütülen soruşturma tamamlandı.

Soruşturma sonucu verilen “takipsizlik kararı”nda, İsimli Tıp Kurumu Morg İhtisas Dairesince düzenlenen otopsi raporunda “Kişinin ölümünün çoklu uyutucu ve uyuşturucu maddenin toksikasyonu sonucu meydana geldiği kanaatinin oluştuğu”nun belirtildiği kaydedildi.

Genç kızın vefatına sebep üçüncü bir bireye atfedilebilir kusur tespit edilemediği aktarılan kararda, evraka yansıyan bir argüman yahut şikayetin de bulunmadığı söz edildi.

Maktul Çağla Alara Pınarcı’nın ölüm nedeninin kullanmış olduğu uyuşturucu madde intoksikasyonu olduğunun anlaşıldığı aktarılan kararda, bu nedenle “kovuşturmaya yer olmadığı”na karar verildiği belirtildi.

Olayın geçmişi

Hatay’da yaşayan üniversite öğrencisi Çağla Alara Pınarcı, Kurban Bayramı tatilinde erkek arkadaşıyla İstanbul’a gelmiş, 16 Temmuz günü gittiği konserin ardından fenalaşmıştı.

Erkek arkadaşının hastaneye götürdüğü Pınarcı, hayatını kaybetmişti. Pınarcı’nın vefatına ait başlatılan soruşturma kapsamında sözü alınan erkek arkadaşı, daha sonra hür bırakılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu