Haber

U17 Dünya Güreş Şampiyonası Gümüş Madalya Sahibi Engin Süloğlu Tarafından Karşılandı

U17 Dünya Güreş Şampiyonası’nda bayanlar 57 kiloda 2. olan Aksiyon Engin, memleketi Edirne’nin Süloğlu ilçesinde zurna ve zurnalarla karşılandı.

İstanbul Başakşehir Spor U17 kompleksinde düzenlenen U17 Dünya Güreş Şampiyonası’nda finalde Japon rakibi Sowaka Uchida’yı mağlup eden Engin, gümüş madalya ile memleketine döndü. Bugün ilçe medyasında yaklaşık 200 kişi Engin’i karşıladı. Kaymakam Özgür Kaya ve Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Engin’in başarısını kutlayarak çiçek takdim etti. Önder Ormankıran, Engin’i başarısından dolayı tebrik ederek takviye kuvvetlerinin devam edeceğini bildirdi.

“SİZE NE KADAR TEŞEKKÜR EDERİZ”

Ormankıran yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bizi o kadar mutlu ettin ki Eylem kızım, bizi o kadar gururlandırdın ki, ilçemize, ilimize, ülkemize, dünyaya ismimizi duyurdun, sana ne kadar teşekkür etsek, ne kadar şükretsek azdır diye düşünüyorum. Adınıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Şimdi tüm Süloğlu’ların huzurunda şu sözü söylemek istiyorum. Allah nasip ederse bir dahaki sefere kiloda dünya lideri olmanızı istiyoruz. olimpiyatlarda ilimizi, ilçemizi ve Türkiye’yi temsil edecek.”

“KADIN Güreşçi midir?” BİR SÖZ VARDI”

Eylem Engin dedi ki:

“Bu sene ufak bir sakatlığım var, önce onu tedavi ettirip seneye dünya şampiyonasına götürmek istiyorum. 2028’de olimpiyatlara katılıp onu en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Çok güzel bir duyguydu. . “Çok güzel.

polateli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu