Haber

Türk Polis Teşkilatı’nın 197. kuruluş yılı kutlandı

Türk Polis Teşkilatı’nın 197. kuruluş yılı Büyükçekmece’de düzenlenen törenle kutlandı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Türkiye’de köklü bir geleneğe sahip olan polis teşkilatının güçlü bir yasal düzenlemeye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, İYİ Parti İlçe Başkanı Nejat Durmuş, Memleket Partisi İlçe Başkanı Kaya Keskinkılıç, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve belediye çalışanları katıldı. Emniyet Teşkilatı’nın 197. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törende pasta kesilirken, Önder Akgün, CHP Kümelenme Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin ve Ak Parti Küme Başkan Yardımcısı Okan Gülkoku ile birlikte Emniyet Müdürü İbrahim Kaya’ya çiçek takdim etti.

“YETKİLİLERİMİZ DE KENTSEL GELİŞİME KATKI SAĞLIYOR”

Büyükçekmece Belediyesi Zabıta Müdürü İbrahim Kaya, 197. yılını kutlayan Polis Teşkilatı’nın temellerinin 1826 Osmanlı Dönemi’ne kadar uzandığını belirtti:

“Bugüne kadar çeşitli isimler altında görev yapmışlar. Ancak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş anlayışıyla Polis Teşkilatı daha çağdaş bir noktaya taşınmıştır. Teminat olma noktasında hizmetlerine devam etmektedir. Vatandaşlarımızın 7 gün 24 saat inşaat, ruhsatsız işyerleriyle ilgili çabası, çevrenin korunması ve halkın huzuru açısından. Çeşitli uygulamalarla vatandaşlara, kentsel gelişime de değerli katkılar sağlıyor.”

“YARGI HAKLARI DERHAL VERİLMELİ”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ise Polis Teşkilatı’nın sıradan bir organizasyon olmadığının altını çizerek şunları söyledi:

“Polis ve jandarma ne kadar değerliyse, belediye zabıtası da o kadar değerlidir. Kentin huzurunda en etkili görev zabıta olacaktır ama onun okulu olmayacak. Üniversiteyi bitirse bile mutlaka olur.” En az 6 ay polislik özel eğitimini tamamlayıp oradaki sınavları başarıyla tamamlayıp sertifika ve diplomasını alsa bile hiç kimse kolluk mesleğine kabul edilmemelidir. 2023 yılındayız, 100. yıl. Cumhuriyetimizin tüm arkadaşları yüzde 90’ı üniversite mezunu ama bu bir meslek. Değerli bir meslek. Kişilik haklarınızı vereceksiniz ve şehir merkezindeki trafik görevini gecikmeden mutlaka zabıtaya bırakacaksınız.” Türk milletinin hakları acilen verilmeli. Özel hizmete alınmalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu