Haber

Trakya’nın tek engelsiz yaşam merkezi Keşan’a

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –2021 SOGEP ‘Engelsiz Keşan Projesi’ Trakya Kalkınma Ajansı için Keşan Belediyesi, Keşan TSO, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve KİSEV iş birliğinde hazırlandı.

Keşan’da yaşayan engelli vatandaşların istihdam edilebilirliklerini ve yaşam standartlarını artırmayı, engelli bireylerin sosyo-ekonomik hayata daha aktif katılımını sağlayarak toplumsal sorunların ortadan kaldırılmasına katkı sağlamayı hedefleyen proje ile artık sayılı günler kaldı. Keşan’da engellilerin hayata entegre olabileceği kompleks yapı faaliyete geçmeden önce.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, konuyla ilgili olarak Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Alım Özbaş’ı ziyaret etti.

Ziyarette Belediye Başkan Yardımcıları Yakup Balcı, Ali Ünal ve Bülent Günsal da hazır bulundu. Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle Sağlık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve KİSEV işbirliğiyle hazırlanan bir proje. Kompleks, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde 2 bin 496 metrekare alan üzerine kurulu. Projemizde 2500 metrekare otopark alanı gerçekleştiriyoruz. 744 metrekare kauçuk alan, 515 metrekare çim alan, 900 metrekare yaya yolu, manisiz oyun alanları ve spor serilerinin yer alacağı bir projedir. Kütüphanesi, kafesi, müzik, hareket, sanat ve zanaat atölyelerini barındıran sosyal alanları ile çok özel bir merkezdir. Tüm bölge için manisiz örnek bir yaşam merkezi olacağını her zaman göreceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu