Haber

Tekirdağ ve çevre illerdeki yol ve dinlenme tesislerinden hırsızlık yapan 2 kişi jandarma ekiplerince yakalandı.

Tekirdağ ve çevre illerde yol ve dinlenme tesislerinde hırsızlık yapan iki kişi jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Yakalanan 2 hırsızın toplam 93 sabıka kaydının olduğu ortaya çıktı.

İstanbul-Edirne Karayolu üzerinde Çorlu ve Ergene ilçelerindeki dinlenme tesislerinde meydana gelen diğer 4 otomobil hırsızlığı ve soygun-yağma olayında ise vatandaşlara ve mola veren turistlere ait araçların camları kırılarak, araçtaki para ve değerli eşyalar çalındı. İhbar üzerine jandarma ekiplerini harekete geçirdi.

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Ekipleri (JASAT) tarafından olayda kullanılan sahte/çalıntı plakalı araçların ve şüpheli kişilerin kimliklerinin belirlenmesi amacıyla yürütülen kapsamlı çalışma ve takip sonucunda şüphelilerden EE, Olayla ilgili olarak hırsızlık, gasp, yağma, cinsel taciz, uyuşturucu kaçakçılığı suçlarıyla suçlanan şüphelinin, kasten yaralama, 6136 SKM ve mala zarar verme suçlarının da aralarında bulunduğu 41 başka sabıka kaydının da olduğu belirlendi. Şüpheli, İstanbul’da yapılan aramada yakalanarak sevk edildiği mahkemece tutuklanarak Tekirdağ Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edildi.

Hırsızlık, yağma, konut dokunulmazlığını ihlal, konut dokunulmazlığını ihlal, kasten yaralama, 6136 SKM, mala zarar verme suçlarından 52 ayrı sabıka kaydının olduğu belirlenen SE, İstanbul’da düzenlenen operasyonda yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerin ikamet adresleri ve araçlarında yapılan aramada, suçta kullanılan 1 otomobil, 3 cep telefonu, araçların camlarını kırmak için kullanılan 7 buji, yüzü kapatmak için kullanılan 1 bere ve yüzü kapatmak için kullanılan 2 maske ele geçirildi. .

Yapılan araştırma ve koordinasyon sonucunda şüpheli kişilerin çevre il ve ilçelerdeki dinlenme tesislerinde çeşitli hırsızlık olaylarına karıştıkları belirlendi. – TEKİRDAĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu