Haber

Sedefnur’un ifadesi 11 ay sonra hastanede alındı

KOCAELİ’de polis memuru erkek arkadaşı Ahmet Ata ile gittikleri 7’nci kattaki evin balkonundan düşerek yaralanan ve memleketi Sivas’ta tedavisi devam eden Sedefnur Çağlar’a (23) ilk müdahale yapıldı. 11 ay sonra. Tarafların avukatları ve psikolog eşliğinde Çağlar’ın fizik tedavi gördüğü hastaneye giden naip hakimin aldığı ifadesi Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. Gizlilik kararı nedeniyle Sedefnur’un sözüyle ilgili bilgi verilmedi.

Olay, 9 Ocak’ta Körfez ilçesine bağlı Yavuz Sultan Selim Mahallesi’ndeki olay yerinde meydana geldi. Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencisi Sedefnur Çağlar, polis memuru O.Ç.’nin evine gitti. polis olan erkek arkadaşı Ahmet Çet ile birlikte. Burada 2 polis memuru ve E.Ş. Sedefnur isimli kadınla birlikte alkol aldığı iddia edilen Sedefnur Çağlar, sabah 7’nci kattaki apartmanın balkonundan düştü. Sedefnur, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavisinin ardından servise kaldırıldı. Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Hakkında idari soruşturma da başlatıldı ve açığa alınan polis memuru Ahmet Ata, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Evin sahibi polis memuru O.Ç., idari soruşturma nedeniyle açığa alındı ​​ve savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Olay sırasında evde bulunan O.Ç.’nin sevgilisi E.Ş. Öte yandan karakolda verdiği söz sonrası serbest kaldı. Tedavisi Kocaeli’de tamamlanan Sedefnur, ailesinin isteği üzerine ambulansla memleketi Sivas’a götürüldü. Çağlar’ın tedavisi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde devam etti.

NAİP HAYIM HASTANEDE KONUŞTU

Olayın ardından Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşması 20 Ekim’de Kocaeli Adliyesi’nde görüldü. Duruşmada tutuklu sanık Ahmet Çet, O.Ç. ve kız arkadaşı E.Ş. Sedefnur’un sözüne uyulmayınca ailenin avukatları, davanın daha sorunsuz ilerleyebilmesi için mahkemeden naip atanmasını istedi. Mahkeme talebi de kabul etti. Mahkeme tarafından görevlendirilen her iki taraftan naip hakim, uzman psikolog ve avukatların da yer aldığı heyet, Sedefnur’u fizik tedavi gördüğü Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ziyaret ederek görüntülü söz aldı. Bu sürenin 19 Ocak 2023’te görülecek ikinci duruşması için Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildiği belirtildi. Zımni karar nedeniyle Sedefnur’un konuşmasının içeriği hakkında bilgi verilmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu