Haber

Samsun’da Sanayi Sitesi Sel Sularına Teslim Oldu

Sanayi sitesi göle döndü, esnaf sel sularına olta attı

SAMSUN Samsun’da sağanak yağışın ardından sel ve su baskınları meydana geldi. Dükkanlarını yağmur suları ile dolduran sanayi esnafı, caddenin ortasına attı.

Samsun’da sabah saatlerinde başlayan sağanak, kent merkezinde sel ve su baskınlarına neden oldu. Merkez ilçeler ve Ladik’te eğitime 1 gün ara verilirken, Şükrü Köksal isimli vatandaş hayatını kaybetti. Sağanak hayatı felç ederken, birçok sokak, yol ve sokak göle döndü. Ladik’te sel suları yolları tıkadı, bazı vatandaşlar araçlarında bir süre mahsur kaldı. İlçede yollar dere gibi aktı, ekili alanlar telef oldu.

Sanayi göle döndü

Selden en çok Eski Sanayi Sitesi zarar gördü. Sanayi sitesi yarım metreye kadar suyla doldu. Göle dönen sokaklardaki dükkanlarını su basan sanayi esnafı ise durumla ilgili şaka yaptı. Eline olta alan motor ustası Settar Çakar, oltasını sokak ortasına fırlatarak balık tutmaya çalıştı. Çakar, “Balık tutmak için Kostal sahiline gidecektik ama çok şükür deniz ayağımıza geldi. Biz de sanayide yolda balık tutuyoruz.”

Birçok bölgede sel ve su birikintilerinin yaşandığı Samsun’da ekipler, kapanan yolları açıp suları tahliye etmeye çalışıyor.

orhangazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu