Ekonomi

Park Elektrik’ten maden ruhsat devir beyannamesi

Park Elektrik tarafından KAP’a yapılan duyuruya göre, şirketin bağlı ortaklıklarından Konya Ilgın Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. halen rödovans karşılığı faaliyet göstermekte olup, özlük hakları diğer şirkete devrolunmuş olup işletme hakkı Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne aittir. Konya Ilgın’ın Konya Ilgın’daki kömür sahası için ruhsat alma sürecinin, istenen belgelerin tamamlanmasıyla sonuçlanacağı belirtildi.

KAP’tan yapılan açıklamada, “Şirketimizin bağlı ortaklıklarından Konya Ilgın Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (“Konya Ilgın”) daha önce kamuya duyurulduğu üzere rödovans karşılığı faaliyetine devam etmekte olup, kanunu Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde bulunmaktadır. (“TKİ”) arasında yer alan Konya ili Ilgın ilçesinde bulunan kömür sahasına ait S:1247 (İR:727) numaralı ruhsatın alınmasına ilişkin TKİ ile Konya Ilgın arasında protokol imzalandı. Konya İlgın tarafından Konya Ilgın tarafından yaptırılmış olup, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü nezdinde protokol imzalanmış ve ruhsatlandırma süreci başlatılmıştır.

Söz konusu ruhsat süresi talebi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından uygun bulunmuş olup, talep edilen belgelerin tamamlanması ile süre tamamlanacaktır. Ruhsat süreci tamamlandığında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir.

haber-gudul.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu