Haber

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2024 yılının ilk toplantısı Antalya’da yapıldı

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2024 yılının ilk toplantısı Vali Hulusi Şahin başkanlığında Antalya’da gerçekleştirildi.

Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Vali Hulusi Şahin, Vali Yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları ve kurum yöneticileri katıldı. Vilayetler Bankası A.Ş. Antalya Bölge Müdürlüğü ve Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü’nde sunum yapan Vali Şahin, kurumların 2023 yılı yatırım faaliyetlerini değerlendirdi. Geçtiğimiz yıl il genelinde 850 projenin değerlendirildiğini, bunların 404’ünün tamamlandığını, 317’sinin ise devam ettiğini belirtti.

2024 yılının yatırım anlamında Türkiye’ye ve Antalya’ya güzel şeyler getirmesini temenni eden Şahin, “Ülkemiz dinamik bir ülke. İhracat rakamlarımız çok iyi. İmalat sektörü de çok iyi devam ediyor. Rekorların da olduğunu unutmayalım.” Turizmde kırıldık, turizmde de 2024’te bu olacak.” “Bu rakamları aşacağımıza inanıyorum. Bu anlamda üzerimize düşen görevleri tam ve gereği gibi yerine getirmeliyiz.” söz konusu.

Yatırımlar kapsamında kentteki trafik sorununa dikkat çeken Şahin, Uncalı, Duraliler ve Sanayi kavşaklarının imar sorununu hızla çözerek vatandaşların hizmetine sunmak istediklerini, farklı seviyede bir kavşak yapılması gerektiğini söyledi. Yakın gelecekte Kepezüstü bölgesinde açılacak şehir hastanesinin yaratacağı trafik yoğunluğu dikkate alınarak en kısa sürede inşa edilmesi planlanıyor.

Karayolları 11’inci Bölge Müdürlüğü’nün Antalya’da hayata geçireceği otoyol projelerine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Vali Şahin, “Finike-Demre-Kaş-Kalkan otoyolu tamamlanırsa güzergahta 26 kilometre kısalma olacak” dedi. Mesafe ile birlikte süre de son derece kısalacak, virajlar ortadan kalkacak, dolayısıyla mevcut yolun yol açtığı trafik güvenliğini tehdit eden durum yeni yol ile birlikte ortadan kalkacak ve bu sayede Kemer sınırıyla birleştiğinde Finike’den Kaş Kalkan’a kadar Antalya’nın batı hattı tamamen kaliteli bir ulaşım hizmetine kavuşacak.Tabii ki “Yapılacak çalışmalarla hem turizmde hem de tarımda önemli ilerlemeler sağlanacak.” ifadelerini kullandı.

2024 yılının ilk İl Uyum Komitesi Toplantısı soru cevapların ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu