Haber

Güneybatı Çin’de Büyük Bir Hidrojen Enerjisi Test Merkezi Faaliyete Başladı

CHONGQING, 10 Ocak (Xinhua) — Çin’de hidrojen yakıt hücreli araç endüstrisinin gelişimini desteklemek için özel bir kuruluş olan Ulusal Hidrojen Güç Kalitesi Muayene ve Test Merkezi Pazartesi günü Chongqing Belediyesinde açıldı.

Toplam 500 milyon yuan (73,9 milyon ABD Doları) yatırıma sahip olan merkez, hidrojen araçları, hidrojen yakıt hücreleri ve güç ekipmanları için laboratuvarlarla birlikte 190 mu’yu (yaklaşık 12,67 hektar) kapsıyor.

Merkez, hidrojen yakıt hücreli araçlar, kritik otomobil parçaları ve hidrojen kalitesi dahil olmak üzere tüm endüstriyel zincire test hizmetleri sağlıyor.

Çin’de türünün ilk örneği olan merkez, China Automotive Engineering Research Institute Limited tarafından kuruldu.

Son yıllarda Çin’in güneybatısındaki Chongqing Belediyesi, hidrojen yakıt hücreli araç endüstrisinin gelişimini teşvik etme çabalarını artırdı. Belediyedeki bir dizi araba üreticisi, çeşitli araba modellerini piyasaya sürdü ve buraya değerli destekleyici işletmeler yerleşti.

Chongqing ayrıca, 2025 yılına kadar yaklaşık 1.000 hidrojen yakıt hücresi lojistik aracının hizmete alınmasının beklendiği bir “hidrojen koridoru” oluşturmak için komşu eyalet Sichuan ile işbirliği yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu