Haber

Gerenli’ye büyük onur

Gerenli CEMR Siyasi Komitesi’ne seçildi

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, 1951 yılından bu yana faaliyet gösteren köklü bir kuruluş olan Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi (CEMR) Siyasi Komitesi Türkiye Milli Delegasyonu’na seçildi. Türkiye’den seçilen belediyeler, “Lüleburgaz Belediyesi’nin bölgesel ve uluslararası tanınırlığı için gayretle çalışmaya devam edeceğiz.”

Avrupa Belediyeler ve Konseyi Siyasi Komite toplantısı için Paris’te bulunan Önder Gerenli, Siyasi Komite Türkiye Milli Delegasyonu’na seçildi. Türkiye’den komisyona seçilen 8 belediye başkanının ortasında yer alan Gerenli, Siyasi Komite Türkiye Milli Delegasyonu’nu 2 yıl süreyle temsil edecek.

Türk Milli Delegasyonu

Toplantıda seçilen Türk Milli Heyeti üyeleri şöyle:

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin

Aydın Büyükşehir Lideri Hasret Çerçioğlu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara

100 bin belediyeye hitap ediyor

Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi (CEMR), Birleşik Dünya Şehirler ve Yerel Yönetimler Örgütü’nün (UCLG) Avrupa bölgesel organizasyonunu oluşturan, yerel ve bölgesel bağlamda en geniş temsile sahip Avrupa topluluğudur. CEMR uzun bir geçmişe sahiptir ve 1951 yılında bir grup Avrupalı ​​belediye lideri tarafından kurulmuştur. CEMR şu anda 28’i AB üye ülkesi olan 41 ülkeden 60 ulusal birlik aracılığıyla 100.000 belediyeyi ve bölgesel idareyi temsil etmektedir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu