Ekonomi

Ferroglobe ve Coreshell gelişmiş elektrikli araç bataryaları geliştirecek

LONDRA – Silikon metal üretiminde lider olan Ferroglobe PLC (NASDAQ: GSM) ve ABD merkezli batarya teknolojisi firması Coreshell, bataryaya hazır ilk metalurjik silikonu geliştirmek üzere bir mutabakat anlaşması imzaladı. Bu işbirliği, ABD Enflasyon Azaltma Yasası’nın gerekliliklerine uygun olarak düşük maliyetli ve uzun menzilli elektrikli araç (EV) bataryaları yaratmayı amaçlıyor.

Ortaklık, EV endüstrisinde sınırlayıcı bir faktör olan, yüksek maliyetlere ve kısıtlı sürüş menziline neden olan silan bazlı silikon ve grafit gibi mevcut malzemeleri atlamaya hazırlanıyor. Aracın toplam fiyatının önemli bir bölümünü oluşturan elektrikli araç bataryalarının maliyetinin bu girişimin bir sonucu olarak düşmesi bekleniyor.

Coreshell’in tescilli nanomateryal elektrot kaplama teknolojisi, mikrometrik silikonun hızlı bozulmasını önlemede kritik öneme sahiptir, böylece lityum iyonlarının verimli bir şekilde hareket etmesine izin verirken pil ömrünü uzatır. Ferroglobe’un kimyasal reaktifler olmadan yüksek saflıkta silikon üreten benzersiz metalürjik saflaştırma süreci, silikon aktif malzemeyi daha uygun fiyatlı hale getirmeye hazırlanıyor.

Ferroglobe Teknoloji ve İnovasyon Direktörü Benoist Ollivier, mikrometrik silikonun mobilite endüstrisinin karbonsuzlaştırılmasını hızlandırma potansiyelini vurguladı. Coreshell CEO’su Jonathan Tan, tamamen yerli bir tedarik zinciri kullanarak ölçeklenebilir, uygun maliyetli ve uzun menzilli elektrikli araç akülerinin geliştirilmesi için metalurjik silikonun potansiyelini ortaya çıkarmanın önemini vurguladı.

ABD’de önemli bir silikon tedarikçisi olan Ferroglobe ile Coreshell arasındaki işbirliği, ham metalurjik silikonun bozunma sorununa getirdiği çözümle, otomotiv endüstrisinin temiz enerjiye geçişinde devrim yaratmayı vaat ediyor.

Bu haber bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve her iki şirketin de elektrikli araç bataryası alanında yenilik yapmak için attığı güncel adımları yansıtmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu