Haber

F.Bahçe Genel Sekreteri: TFF’nin net adımlar atmasını bekliyoruz

F.Bahçe Genel Sekreteri Burak Kızılhan, Üst Kurul Divan Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye Futbol Federasyonu, 15 Temmuz 2023 tarihli açıklamasında, 1959 öncesi şampiyonalarla ilgili komisyon kurulmasına karar verdiğini duyurmuştu. Tam 113 Bu açıklamanın üzerinden günler geçti.TFF net “Adım atmasını bekliyoruz” dedi.

F.Bahçe Yüksek Konseyi Yönetim Kurulu Toplantısı, F.Bahçe Spor Club Faruk Ilgaz Tesislerinde yapılmaktadır. Toplantıda konuşan F.Bahçe Genel Sekreteri Burak Kızılhan, “Takım sporlarımızda sezona başladığımız, statlardan salonlara koştuğumuz, Olimpiyat sporcularımızdan gelen haberlerle gurur duyduğumuz, başarımızı ortaya koyduğumuz 3 aylık bir dönem geçti. Rekabetçi kimliğiyle Türkiye’nin en büyük spor kulübü, olimpiyatlara en çok sporcu gönderen kulüp.” Kulübümüzün 2024 Paris Olimpiyatları için halihazırda 5 kontenjanı var. Boksta Buse Naz Çakıroğlu, Hatice Akbaş ve Samet Gümüş, yüzmede Kuzey Tunçelli, atletizmde Ersu Şaşma Paris biletlerini alırken, birçok sporcumuz olimpiyat kotası almak için çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca olimpiyat sporcularımız 3 aylık sürede Türkiye rekorları kırdı. “Kırdılar. Fenerbahçemiz durmadan çalışmaya, durmadan çalışmaya ve üretmeye devam ediyor” dedi.

Sarı-lacivertli takımda tüm branşların antrenörleri ekrana yansıyan görüntüler aracılığıyla bilgiler aktardı. Burak Kızılhan, A Milli Kadın Voleybol Takımı ve A Milli Erkek Futbol Takımı’nı başarılarından dolayı tebrik ettiğini iletti.

“TFF’nin net adımlar atmasını bekliyoruz”

1959 öncesi şampiyonalarla ilgili başvurunun ardından somut bir adım atılmadığını vurgulayan Kızılhan, şöyle konuştu: “Türkiye Futbol Federasyonu, 15 Temmuz 2023’te yaptığı açıklamada, 1959 öncesi şampiyonalarla ilgili bir komite kurulmasına karar verdiğini açıklamıştı. Aynen öyle. Bu açıklamanın üzerinden 113 gün geçti.Komiteyle ilgili söylentiler dışında tek bir somut adım yok.Biz bu uygulamayı 2 yıl önce yapmıştık.Normal şartlarda o günkü federasyonun daha hızlı hareket etmesi gerekirdi, maalesef olmadan geldiler. hukuka aykırı cevaplar vererek görüyoruz.Resmi belgelerle açıkladığımız ve TFF’ye ilettiğimiz gerçekler ortada.Geçmişte tahkim başvurusunun reddedilmesinin büyük sebebi bu.Yalan.Bunda tek gerçek var. Bunlar tarihten silinmeyecek gerçekler ve müzemizdeki kupalarımızdır.TFF’nin net adımlar atmasını bekliyoruz.Yapılacak her bahisin takipçisi olacağız. Komitede yer alacak tarihçi ve hukukçuların baskıdan uzak, adil kararlar vermesi gerektiğini vurgulamak isteriz. 100. “Yılını kutlayan TFF’nin, 1959 öncesi şampiyonalar konusunda hiçbir algıya kapılmadan doğru kararı vereceğine inanmak istiyoruz” dedi. – İSTANBUL

azdavayajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu