Haber

Emine Erdoğan, BM üst düzey yetkilisini kabul etti

Emine Erdoğan, 31 Ekim Dünya Şehirler GünüProgramı için İstanbul’da bulunan Ryder ile Topkapı Sarayı’nda buluştu.

Toplantıda BM Genel Sekreteri Siyasetten Sorumlu Yardımcısı Ryder, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in selamlarını Emine Erdoğan’a iletti.

SIFIR ATIK VAKFI

Emine Erdoğan, Sıfır Atık Projesi ile elde edilen kazanımların her düzeyde güçlendirilmesi amacıyla kurulan Sıfır Atık Vakfı hakkında bilgiler paylaştı.

Vakfın BM çatısı altında büyük değer taşıdığını belirten Ryder, önümüzdeki 3 yılı sıfır atık konusunda verimli geçirmek için çalışmaları gerektiğini belirterek, bu bağlamda sıfır atık ekonomisi yaratmanın, yeni nesiller oluşturmanın önemini vurguladı. güzel örnekler ve teknik donanıma temel oluşturmak.

Sıfır Atık Vakfı’nın da bu anlamda faaliyet göstereceğini ifade eden Ryder, vakfın BM ile iş birliği içinde çalışacağına inandığını belirtti.

Ryder, BM Sıfır Atık Danışma Kurulu’nun yılda iki kez toplantı yapması gerektiğini, bu toplantılardan birinin her eylül ayında New York’ta yapılması gerektiğini, toplantının yapılacağı diğer şehrin ise Emine Erdoğan tarafından belirleneceği yönünde görüş bildirdi.

Bunun üzerine Emine Erdoğan, meclis üyelerini Türkiye’de ağırlamak istediğini açıkladı.

Emine Erdoğan, kendisinin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Filistin konusundaki güçlü duruşundan dolayı Guterres’e selam ve şükranlarını iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu