Haber

Devlet Bahçeli’den Cumhur İttifakı adaylarına tam destek açıklaması

Türkiye’nin yerel hazırlıkları devam ediyor…

31 Mart yaklaşırken partiler adaylarını belirlemeye ve açıklamaya başladı.

yerel seçimlerde “Anadolu bilgeliğine güveniyoruz”Devlet Bahçeli, partisinin küme toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli konuşmasında Cumhur İttifakı adaylarına destek açıklaması yaparak şunları söyledi: “İstanbul amacına ulaşacak, altı ok değil altın ok Ankara’yı mühürleyecek, dağın sıcaklığı İzmir’deki bronzları eritip saçacak.”söz konusu.

Bahçeli, devam eden açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Cumhur İttifakı adaylarına destek açıklaması

Ankara’yı ve İzmir’i CHP’den kurtarmak bağımsızlığın şerefidir. Ankara’da DEM olup Kandil’den ayrılan CHP gidecek, özlemle beklenen barış gelecektir. DEM’in CHP’si gidecek ve Türkiye Yüzyılı gerçekleşecek.

CHP’de kırık sesler, yanlış hesaplar öne çıktı. İç karışıklıklar had safhada. Siyasi beceriksizliğe güvenilemez ve yerel yönetimler sorumlu tutulamaz. “İstanbul amacına ulaşacak, Ankara Altıok’a değil Altınok’a mühürlenecek. İzmir’de dağın sıcaklığı eriyip bronzları saçacak.”

31 Mart’ta Cumhuriyet, ulusal haklarımızı savunmayı başarmalıdır. Beşinci kol, faaliyetlerini kırmayı başarmalıdır.

Cumhur İttifakı hazırdır ve mutlaka başaracaktır. MHP kara propaganda yapmayacaktır. Kararlı ve inançlı halkımızın desteğiyle ne gerekiyorsa sonuna kadar yapacaktır.

“Koltuk ve mevki için her türlü kirli ilişkiye hazırım…”

Bilgelik kişinin kendini, kendi gerçeklerini ve özünü bilmesidir. Bu bizim bağımsızlığımızın ve gelecekteki haklarımızın garantisidir. Anadolu bilgeliğine güveniyoruz. Köklerine yabancılaşmış, milli kültüre yabancılaşmış siyaset manyaklarının milletimizin hassasiyetlerine saygı duyması mümkün değildir.

Bunların kendilerine, ülkeye, millete bir faydası olamaz. İnsan onuruna saygı duymuyorlar. Ülkemizin parlak geleceği, bir koltuk veya makam elde etmek için her türlü pisliği yapmaya hazır, kötülük yapmaya hazır siyasi acemilere emanet edilemez.

“5 yıllık yol haritasını Türk milleti belirleyecek”

14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından 31 Mart Yerel Yönetim seçimleriyle Türkiye’miz doğru bir ivme kazanacak. 30 büyükşehir ve 51 il olmak üzere toplam 1389 belediyenin 5 yıllık yol haritasını Türk milleti belirleyecek.

“DEM’li CHP Anadolu bilgeliğine yenilecek”

DEM’li CHP Anadolu bilgeliğine yenilecektir. Terör örgütleri, bölücü aletler, ekonomik tetikçiler, emperyalizmin piyonları ve Cumhuriyet karşıtları 31 Mart’ta unutamayacakları bir ders alacaklar. Cumhur İttifakı, 31 Mart seçimleriyle Türkiye’nin geleceğini inşa edecek ve demokrasi meşalesiyle aydınlatacak. .

Adaylarımız milletimizin takdirini kazandı. Şu ana kadar 385 belediye başkanı adayı açıklandı. Boyun eğmeyeceğiz, teslim olmayacağız, hiçbir odaklığa teslim olmayacağız. Cumhuriyet bizimdir, Türkiye hepimizindir. Türkiye için canla başla çalışacağız.

Özgür Özel’e sert tepki

İstanbul Büyükçekmece Belediyesi’nde yaşanan şüpheler ve vahşi güç gösterileri vicdan sahibi her insan tarafından kınandı. Bu zihniyet CHP’nin siyasi temellerini yozlaştırmakla kalmamış, milletle arasına duvar örmüştür.

CHP liderine Türkiye’de Dersim diye bir yerin olmadığını hatırlatmak isterim. Orası bronzun yiğit halkının yaşadığı Tunceli. Ankara’yı, İzmir’i ve diğer belediyeleri CHP’den kurtarmak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefa meselesidir.

Köklü CHP gidecek, milli birlik ve kardeşlik güçlenecek. Yaklaşan 31 Mart seçimlerinin tarihi önem taşıdığını düşünüyoruz. CHP’de kırık sesler, yanlış hesaplar öne çıktı. Davul ve tokmak farklı kişilerin elinde olduğu bir partiye güvenilemez.

İlk miting Mersin’de olacak

Devletimizin bekası, milletimizin refahı, vatanımızın refahı için Cumhur İttifakı vardır ve hazırdır. MHP, yüksek sorumluluk bilinciyle ve meslektaşlarımızın titiz çalışmasıyla ne gerekiyorsa sonuna kadar yapacaktır.

Misak-ı Milli’nin ilanının 104’üncü yıl dönümünde ilk açık hava toplantımızı Mersin’de yapmaya karar verdiğimizi, 4 Şubat’ta da Manisa’da gerçekleştireceğimizi paylaşmak isterim.

ateşkes çağrısı

Bölgesel krizlerin tırmandığı, çatışmaların kışkırtıldığı bir dönemden geçiyoruz. İsrail’in gerçekleştirdiği katliamlar devam ediyor. Terör devleti İsrail’in saldırılarıyla aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 25 bine yakın insan hayatından çıkarıldı. Temennimiz BMGK toplantısında barışa hizmet edecek bir kararın alınmasıdır.

Yemen huzursuz ve acılı, Rusya-Ukrayna krizi canlı, İran-Irak-Pakistan arasında kutuplaşma var. İran’ın Irak’a saldırıları, İran’ın Pakistan’a saldırıları, Pakistan’ın İran’a saldırıları hiçbir şekilde yasal kabul edilemez ve hesaplaşmanın kazananı emperyalizm olacaktır.

“Türk milletinin varlığından korkan sömürgeci güçler sürekli olarak bize saldırdılar.”

Ülkemizin kuşatma altında olduğuna ve benzer durumların sıklıkla yaşandığına şahit olacağız. Türk milletinin varlığından korkan sömürgeci güçler her zaman bize saldırdı. Küresel pozisyonlar güçlendiriliyor. Bazen iç hassasiyetleri sıyırarak, bazı hainleri görevlendirerek, bazen de savaşlarla sonuca ulaşmak istediler.

İmparatorluğumuz denizlerde ve okyanuslarda ilk kuşatmaya maruz kaldı. İkinci kuşatma Kuzey Afrika üzerinden yapıldı ve buralar kontrolümüz altına alındı.

Üçüncü kuşatma Arap Yarımadası üzerinde gerçekleşti ve topraklar birer birer kaybedildi. Dördüncü kuşatma Balkanlarda gerçekleştirildi. Nitekim oğlu Fatihan’ın dertleri bitmemiştir. Beşinci kuşatma adalar ve Kıbrıs üzerine yapıldı. Bu sınırlar, geçerliliği sona ermeyecek olan Misak-ı Milli ile belirlenmiştir.

Bu kuşatmaların daha şiddetlisi bugün içimizdeki işbirlikçiler tarafından gerçekleştiriliyor. Bu sefer amaç kardeşliğimiz, milli birliğimiz ve bekamızdır. Şer ittifakının üniter yapımıza karşı yönelmesinin sebebini burada aramak gerekiyor.

“Görev sahiplerini uyarıyorum…”

Yeni hedefleri 31 Mart. Bölgemizdeki istikrarsızlığı ülkemize taşımaya çalışan manda sahiplerini uyarıyorum; İzlediğiniz yol, yol değildir. Bu vatanı, bu milleti, bu devleti canımız pahasına savunamıyorsak, şeytani oyunlarınıza sessiz kalıyorsak yastığımız mezar taşı olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu