Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan seçmene “28 Mayıs” mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Dün ‘beyaz’ dediğine ‘kara’ diyen, dün söylediğini inkar eden, ‘tekerlekli’ diye tanınan kimse, bunu yapamaz. Elbette güvenilecek ve çocuklarımızın geleceği emanet edilemez.” sözlerini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Mayıs’ta sandık başına gidecek seçmenlerle ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Erdoğan’ın paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

“28 Mayıs’ta sandığa gidecek tüm kardeşlerimin kendilerine şu soruyu samimiyetle sormalarını rica ediyorum. Seçim öncesi bedava ev sözü verip ardından depremzedelerimizi evlerinden atmaya çalışanlara saygı duyulacak mı? Ne bürokratik ne de siyasi hayatında vatana bir faydası olmayanın bu millete faydası olur 17-25 yıllarında FETÖ’cülerle muhatap olduğunu kendi ağzıyla itiraf edene inanılır mı? Aralık darbe girişimi?

Meydanlardaki 6-8 Ekim olaylarının azmettiricilerini cezaevlerinden serbest bırakın diyenlerin bölücü örgütle hesaplaşması beklenebilecek mi? Muhaliflerini tasfiye etmek için şantaj, tehdit, baskı, teyp dahil her yolu meşru görenlerin siyasi ahlakı geçerli midir?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, soruların ardından şunları söyledi:

Dün ‘beyaz’ dediği şeye bugün ‘kara’ diyen, dün söylediğini inkar eden, adı ‘tekerlekçi’ olan birine güvenilmez, elbette güvenilmez, çocuklarımızın geleceğine güvenilemez. “Cumhurbaşkanlığı’nda yüzde 49,5 oyla 27 milyondan fazla vatandaşımız bizden yana oldu. İnşallah aziz milletimizin iradesi ve desteğiyle 28 Mayıs’ı rekor bir oylamayla tamamlayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu