Ekonomi

Cigna Group 3,2 milyar dolarlık hisse geri alım planını duyurdu

BLOOMFIELD, Conn. – Küresel bir sağlık hizmetleri şirketi olan Cigna Group (NYSE: CI), 3,2 milyar dolarlık nominal hisse geri alımı için Deutsche Bank AG ve Bank of America, NA ile hızlandırılmış hisse geri alım anlaşmaları imzaladı. Bu hamle, şirketin 13 Şubat 2024 itibarıyla 10,6 milyar dolarlık yetkiye sahip olan mevcut hisse geri satın alma programının bir bölümüdür.

Cigna Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Konseyi Lideri David M. Cordani, bu geri alımın şirketin güçlü büyümesinin ve hissedar değerine olan bağlılığının altını çizdiğini belirtti. Cordani, şirketin yıl boyunca hisse geri alımları için bol miktarda ihtiyari nakit akışı kullanma stratejisinin altını çizerek, “2024’ün ilk yarısında 5 milyar dolarlık adi hisse senedini geri satın alma yolunda ilerliyoruz.” dedi.

Anlaşmaların bir parçası olarak Cigna Group, başlangıçta 3,2 milyar dolarlık ön ödeme karşılığında yaklaşık 7,6 milyon hisse alacak. Geri satın alınacak nihai hisse sayısı, anlaşmaların süresi boyunca hacim yüklü ortalama hisse fiyatına bağlı olacak ve üzerinde anlaşılan şartlara göre ayarlamalar yapılacaktır. Nihai ödemenin 2024 yılının ikinci çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Anlaşmalar, belirli koşullar altında ayarlamalara izin veren standart kararlar içerir ve nihai uzlaşma, şirketin ek hisse satın alması veya karşı taraflara ödeme yapmasıyla sonuçlanabilir. Geri alınan payların tamamı hazine payı olarak kalacak veya geri alınacaktır.

Cigna Group, aralarında Evernorth Health Services ve Cigna Healthcare’in de bulunduğu çeşitli yan kuruluşları aracılığıyla, 30’dan fazla ülkede ve bölgede faaliyet göstermekte ve dünya çapında yaklaşık 165 milyon müşteri ilişkisine hizmet vermektedir.

Bu makale basın bülteni açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

Cigna Group’un (NYSE:CI) kısa süre önce yaptığı 3,2 milyar dolarlık hisse geri alımı duyurusu, şirketin mali gücünün ve hissedar getirisine olan bağlılığının bir kanıtıdır. InvestingPro İpuçları,Yönetimin bu strateji doğrultusunda agresif bir şekilde hisse geri alımı yaptığını ve üst üste 3 yıl boyunca temettü oranını artırarak yatırımcılarına değer katma kararlılığını ortaya koyduğunu vurguluyor.

InvestingPro verileri Buna göre Cigna’nın Piyasa Değeri 99,04 milyar dolar ve F/K Oranı 19,42 olup, piyasanın kazanç potansiyeline olan güvenini yansıtıyor. Şirketin 2023’ün 4. çeyreği itibarıyla son on iki aylık geliri 195,19 milyar dolara ulaştı; bu da %8,42’lik sağlam bir gelir artışına işaret ediyor. Ayrıca, son veriler itibarıyla şirketin temettü getirisi %1,65 olup, son on iki ayda %25,0 gibi önemli bir temettü büyümesiyle hissedarlara güçlü ve büyüyen bir getiri sağlıyor.

YatırımPro Cigna’nın mali bilgilerini ve stratejik konumunu daha derinlemesine incelemek isteyenler için ek bilgiler sunar. Şu anda https://www.investing.com/pro/CI adresinde şirketin performansı ve yatırım potansiyeli hakkında daha fazla netlik sağlayabilecek 12 şirket bulunmaktadır. YatırımPro İpucu Fazlası var. Ayrıca kapsamlı bir analizle ilgilenenler PRONEWS24Yıllık veya altı aylık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 tasarruf etmek ve güçlü uzman finansal verilerinin ve öngörülerinin kilidini açmak için kupon kodunu kullanın.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu