Teknoloji

Bilim Kurgu Filmleri Aranmıyor: Yeni Giyilebilir Cihaz Akıllı Telefonların Yerini Alacak!

Eski Apple çalışanlarının kurduğu Humane firmasının imzasını taşıyan yeni bir giyilebilir cihaz, teknoloji tutkunlarını mest etti. Yapabildikleri sayesinde günümüzün akıllı telefonlarını tarihe yazdırabilen yeni çalışma, birçok kişi tarafından geleceğin teknolojisi olarak görülmeye başlandı. Detaylar haberde.

Eski Apple çalışanları Imran Chaudhri ve Bethany Bongiorno tarafından kurulan Humane, yeni teknolojik ürünüyle gündeme geldi.

TED 2023’te tanıtılan yeni çalışma, giysinizin bir parçası gibi görünen yansıtıcı ekranı, kamerası ve hoparlörü olan akıllı bir projektör.

Android tabanlı yeni cihaz, yapay zeka desteği ile doğal çeviriler gerçekleştirebiliyor. Bire bir sesli komut özelliği sayesinde dokunmadan çalışabilmektedir.

Avuç içine görseller yansıtılarak kullanılabilen eser, sahip olduğu özelliklerle bilim kurgu filmlerine pek benzemiyor. Ayrıca arama özelliği sayesinde “Günümüzün akıllı telefonlarına veda etmenin zamanı geldi mi?” sorusunu da akıllara getiriyor.

Ürün sahibi Imran Chaudhri’ye göre bu sorunun cevabı “Evet”. Gösteri sırasında oldukça iyi performans gösteren giyilebilir cihazı gerçek hayatta deneyimlemek için birden fazla kişi can atıyor.

Yapay zeka destekli görüntüleme teknolojisi ile birden fazla nesne hakkında detaylı bilgi vermeyi başaran giyilebilir teknoloji, pek çok dezavantajı bulunan akıllı telefonları önümüzdeki günlerde tarihe gömebilir.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni cihaz sıradan cep telefonları için bir vedanın başlangıcı mı? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu