Haber

Avusturya’daki Türk boksörler depremzedeler için ringe çıkacak

Türkiye’de yaşanan depremlerin ardından dünyanın dört bir yanından yardımlar gelmeye devam ederken, merkezi Avusturya’da bulunan Vendetta Fighting Arrangement, depremzedeler yararına bir gala düzenleme kararı aldı.

Avrupa’nın dev dövüş kulüpleri arasında yer alan Türk kulübü Iron Fist Gym (Iron Fist) ve Vendetta Organizasyon’un CEO’su Bülent Sağlam, Kahramanmaraş ve çevre illeri etkisi altına alan sarsıntının tüm dünyayı sarsmasının yanı sıra travmatik bir durum olduğunu söyledi. Avrupa’da yaşayan Türkler üzerindeki etkisi. Bunun ilk adım olduğunu vurgulayarak, “Öncelikle tüm yaralılara acil şifalar, yakınlarını kaybedenlere başsağlığı diliyorum. Günlerdir ne yiyip, ne içebiliyor, ne de uyuyabiliyoruz. Tüm kulüp yasta. 2018 yılında dev bir dövüş galası düzenlemeye karar verdik. Dünya şampiyonlarımız Vahit İpek ve Sado Uçar bu galadan bedelsiz olarak ringe çıkacaklarını ve gelirlerini depremzedelere bağışlayacaklarını belirttiler. kaldırılmasına katkı sağlamak için” dedi.

“Tamamen şeffaf bir gece olacak”

Bülent Sağlam, galadan elde edilecek gelirin Kızılay ve AFAD’a aktarılacağını belirterek, “Galamızda tüm gelir ve giderler şeffaf bir şekilde düzenlenecek. Tüm ilgi ve giderler medyamız aracılığıyla kamuoyuna duyurulacak.” Bu anlamlı galaya sponsor olmak ve depremzedelere yardım etmek isteyen Avrupa, “Türkiye’de firmalar varsa bizimle iletişime geçebilirler. Dövüş sanatlarından hoşlanmayan ve depremzedelere yardım etmek isteyenler de galamıza gelerek katkıda bulunabilirler ve seyircilerimizden bağış toplarız. Tüm bunların yanı sıra bu anlamlı etkinliğe destek olmak isteyen herkesi aramızda görmekten mutluluk duyarız.”

Örgütün basın danışmanı Vedat Alyaz, Avrupa’da yaşayan tüm vatandaşları bu galaya beklediklerini belirterek, “Ülkemizdeki enkazın kaldırılması için sorumluluk alan herkesi desteklemeliyiz” dedi. – VİYANA

haberbaskil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu