Haber

Aralanbey – Şefkatiye Parkı Değer Katacak

Kartepe Belediye Başkan Vekili M.Mustafa Kocaman, Arslanbey ve Şevkatiye Mahallelerinin kesiştiği noktada bulunan parkı ziyaret etti. Kısa sürede tamamlanacak olan park bölgeye büyük bir bedel katacaktır.

Kartepe Belediye Başkan Vekili M.Mustafa Kocaman, Arslanbey ve Şefkatiye Mahalleleri kavşağında üretimin hızla devam ettiği parkta incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Parkın kısa sürede tamamlanacağını belirten Lider Kocaman, bölgeye büyük değer katacağını belirtti.

TOPLAM 9700 METREKARE OLACAK

Kocaeli Büyükşehir ve Kartepe Belediyesi tarafından yapımına başlanan Arslanbey ve Şevkatiye Mahalleleri kavşağında yer alan parkta yürüyüş yolları, basketbol sahası ve çocuk oyun alanları da bulunacak. Parkın toplam proje alanı 9700 metrekare olacak. Parkta yeşil alana 5550 metrekare tahsis edildi. Parkta 265 metrekare çocuk oyun alanı, 74 metrekare fitness alanı, 79 metrekare tuvalet ve mescit yapılacak. Ayrıca yetişkinlerin ve gençlerin kaliteli vakit geçirip spor yapabilecekleri 1.232 metrekare futbol sahası, 145 metrekare kafe ve soyunma odası, 405 metrekare basketbol sahası ve yürüyüş yolları yapılması planlanıyor.

KOCAMAN’DAN BİGAKIN’A TEŞEKKÜRLER

İnşaatı devam eden parkta incelemenin ardından Kartepe Belediye Başkanı Avukat M. Mustafa Kocaman, “Arslanbey Şevkatiye Mahallemizde çalışmaları Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz tarafından yürütülen toplam proje alanı 9700 m2 olan Şevkatiye Parkımız. , hepimizin çok kısa sürede temiz hava alıp spor yapabileceği çok amaçlı bir yaşam alanıdır. Olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a Kartepe’mize kazandırdığı bu anlamlı proje için teşekkür ediyor; Şimdiden tüm hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu