Haber

Antalya’da zihinsel engelli kişiyi öldüren iki sanık müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Antalya’da yüzde 80 zihinsel engelli kişiyi darbederek öldürdükleri argümanıyla yargılanan 2 sanığa müebbet mahpus cezası verildi.

Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Çiğdem Yediçam ve Uğur Peker bulundukları cezaevinden Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılırken, taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Söz verilen sanık Peker, adalete güvendiğini ve pişman olduğunu söz etti.

Yaşanan olaydan ötürü üzgün olduğunu aktaran Peker, “Geri kalan hayat ve yaşamım sizlerin elinizde, vicdan ve merhametinize sığınıyorum. Yaptıklarımdan çok pişmanım.” dedi.

Diğer sanık Yediçam ise hiçbir vakit bu biçimde bir öldürme hedefinin olmadığını kaydetti.

Maktulden yıllarca eziyet çektiği halde bu türlü bir kanısının olmadığını aktaran Yediçam, “Böyle olduğu için üzgünüm, ne kadar kötü olsa da çocuklarımın babasıydı.” tabirini kullandı.

Kararı açıklayan mahkeme heyeti, Peker’e “beden ve ruh bakımından kendini savunamayacak kişiye karşı kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezası verdi.

Yediçam ise “tasarlayarak boşandığı eşe karşı beden ve ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Geyikbayırı Mahallesi’nde, 10 Mart 2022’de yol kenarında çevredekiler tarafından cesedi bulunan Selahattin Erbaş’ın darbedilerek öldürüldüğü belirlenmişti. Jandarma grupları, cesedin bulunduğu bölgeye yakın bir meskende kan izlerinin tespit edilmesi üzerine adresteki Yediçam ile Peker’i gözaltına almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu