Ekonomi

Antalya’da ulaşımda yüzde 20 artış

Antalya’da ulaşım fiyatlarına ortalama yüzde 20 zam yapılmasına karar verildi. Böylece 8 TL olan tam ücret 9 TL 60 kuruş, 7 TL olan emekli ve öğretmen ulaşım ücreti 8 TL 40 kuruş, virman ücreti ise 3 TL oldu. 4 TL olan öğrenci fiyatlarına zam yapılmadı. Taksimetrenin açılış fiyatı 10 TL idi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı UKOME Şube Müdürlüğü sekretaryası organizasyonunda, Ulaşım Uyum Merkezi Başkanlığı (UKOME) Genel Kurulu bugün toplandı. Birçok kurum ve kuruluştan temsilcilerin katıldığı toplantıda, nakliyeci esnafının zam talebi masaya yatırıldı. Alınan kararla toplu ulaşımda ortalama yüzde 20 zam yapıldı.

Tam fiyat 9 TL 60 kuruş

Böylece 8 TL’lik tam ücret 9 TL’den 60 kuruşa, emekli ve öğretmen ulaşım bedeli 7 TL’den 8 TL’ye 40 kuruşa, nakil ücreti 3 TL’ye çıktı. 4 TL olan öğrenci fiyatlarına zam yapılmadı. Öte yandan kararla birlikte taksimetre tanımları da artırıldı. Yeni tarifeye göre taksimetre açılış fiyatı 10 TL, kilometre fiyatı 14 TL, metre birim fiyatı 1,40 TL, saat ücreti 54 TL, kısa mesafe fiyatı ise 40 TL olarak belirlendi.

“12 TL olsun istedik”

Yeni tarifenin 15 Mart sabahı tüm ilçelerle birlikte uygulamaya konulacağı öğrenildi. Alınan kararı değerlendiren Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Yasin Arslan, “UKOME toplantısı bitti. İmzalanacak. 15 Mart’ta uygulanmak üzere onaylandı. 12 TL istedik.Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ediyoruz.Şartları sonuna kadar zorlayarak vatandaşlarımızı taşımaya devam ediyoruz.Mağdur edeceğiz. Onları kurban etmeyeceğiz. Şu anda 450 araçla Antalya’da 300 bin vatandaşa ulaşım hizmeti veriyoruz” dedi. – ANTALYA

karasu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu