Haber

Antalya Serik Yukarıkocayatak’a yeni içme suyu hattı

ANTALYA (İGFA) – Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Serik’in 66 mahallesinde içme suyunun vatandaşlara sorunsuz ve konforlu bir şekilde ulaşmasını sağlamak için altyapı yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Serik’te yıpranan ve sürekli arızalara neden olan ana boru sınırları belirlenen program dahilinde yenileniyor.

14 BİN METRE YENİ HAT

Arıza ve düşük basınç nedeniyle sorun yaşanan Yukarıkocayatak İlçesi’nde eski içme suyu boru sınırı yenilendi. Mahalle sakinlerinin artan şikayet ve mağduriyetlerinin giderilmesi için ASAT grupları kolları sıvayarak soruna radikal bir çözüm getirdi. Kullanım ömrünü tamamlamış yaklaşık 14 bin metrelik mevcut içme suyu limitleri tamamen yenilendi. Çalışmalar sorunsuz bir şekilde tamamlanırken, alınan ek tedbirler sayesinde vatandaşları mağdur edecek herhangi bir su kesintisi yaşanmadı.

KESİNTİSİZ VE SAĞLIKLI İÇME SUYU

ASAT ekipleri çalışmalarında dünya standartlarında 110 ve 160 polietilen borular kullandı. Hattın zamanla aşınarak arızalara neden olan kısmında yapılan değişiklik sayesinde değerli su kaybının önüne geçilerek olası arızaların önüne geçilerek iş gücü ve zaman kaybının önüne geçildi. Yapılan çalışmayla Yukarıkocayatak İlçesi yaz-kış kesintisiz ve sağlıklı içme suyuna kavuşacak.

sogutluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu