Haber

AK Parti’nin belediye meclis üyesi olma zamanı geldi

31 Mart yerel seçimleri için geri sayım devam ederken AK Parti’de de çalışmalar hızlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki üst düzey heyet, belediye başkan adaylarını açıkladı.

Bu isimlere ilişkin açıklama, lider yardımcılarının katılımıyla hafta sonuna kadar tamamlanacak.

HEYETLER 14. KEZ BİR ARAYA GELECEK

AK Parti ve MHP, belediye meclislerinde iş birliğini görüşmek üzere 8 Şubat Perşembe günü 14’üncü kez bir araya gelecek. 30 büyükşehir belediye meclisi ve 51 ilin merkez ilçelerinde ortak çalışmalar yapılması planlanıyor. Milletvekillerinin dağılımı, hem 2019 yerel seçimlerinde hem de 2023 genel seçimlerinde her iki partinin illerde aldığı oy oranlarına göre belirlenecek. Fermuar formülü uygulanacaktır.

LİSTELER 19 ŞUBAT’TA TESLİM EDİLECEK

AK Parti ilçe teşkilatlarından meclis üyesi adaylarını belirlemelerini istedi. Adaylar genel merkezdeki komisyonlar tarafından değerlendirilecek. Aday listelerinin son teslim tarihi 20 Şubat olarak belirlendi. AK Parti de listelerini 19 Şubat’ta seçim kurullarına sunmayı planlıyor.

BBP İLE GÖRÜŞECEK

Cumhur İttifakı’nın iş birliğine ilişkin olarak ise HÜDA-PAR ve DSP ile iş birliğinin olmayacağı öğrenildi. Büyük Birlik Partisi ile 8 Şubat’ta toplantı yapılması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu