Haber

Adnan Oktar Soruşturmasında Tutuklu Zanlı Etkin Pişmanlık İstiyor

ADNAN Oktar silahlı kabahatler örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan zanlı Orkun Şimşek, aktif pişmanlıktan yararlanmak için savcılığa başvurdu. Savcılığa dilekçe veren Orkun Şimşek, Adnan Oktar’ın örgütün yapılanmasından ve aktif vicdan azabından yararlanmak isteyenlere baskı uyguladığını anlatarak, örgütün ana para kaynağının Rusya olduğunu söyledi.

Adnan Oktar ve 14 kişiye verilen 8 bin 658 yıl hapis cezası, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi tarafından 12 Nisan 2023’te onadı. 2018 yılından bu yana aranan Erol Şimşek ve Orkun Şimşek kardeşler ile onları sakladıkları iddia edilen Paşa D., soruşturma kapsamında Mali Kabahatler Çaba Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda tutuklandı. organizasyonun mevcut yapılanmasına ilişkin olarak yürütülmüştür. Orkun Şimşek cezaevinde savcılığa başvurarak aktif pişmanlıktan yararlanmak için dilekçe verdi.

RUSYA, ORGANİZASYONUN EN ÖNEMLİ PARA KAYNAĞIDIR

Orkun Şimşek, Adnan Oktar silahlı suç örgütünün yapısı ve son dönemdeki faaliyetleri hakkında bilgi vererek aktif pişmanlık yasalarından yararlanmak istedi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yorumu alınan Orkun Şimşek, Adnan Oktar’ın örgütün ve cezaevindeki kişilerin aktif olarak pişman olmasın diye bizzat Adnan Oktar’ın tehdit faksları gönderdiğini söyledi. Örgüt tarafından aktif olarak pişman olacağını öğrenmesi üzerine baskıya maruz kaldığını belirtti. Örgüt hakkında da detay veren Orkun Şimşek, başta Rusya olmak üzere mali kaynak sağladığı ülkelerdeki yapısı, turnike sistemi ve avukatlar aracılığıyla örgütün hapishaneden nasıl yönetildiği hakkında bilgi verdi.

ÖRGÜT HAPİSTAN ÇIKTI

Örgütün mevcut yapılanması ile ilgili olarak şu an cezaevinde bulunan 3 değerli ismin daha aktif pişmanlıktan yararlanmak için başvuruda bulunduğu öğrenildi.

habersulakyurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu