Haber

Adaylığı tepki çekti! CHP’li Belediye Başkanı Lütfü Savaş: ‘Depremin tek sorumlusu ben değilim’

Adaylığına ilişkin tepkilere yanıt veren CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Bu depremin tek sebebi Lütfü Savaşmış, sanki kentsel dönüşüme karşıymış gibi bir imaj yansıtmaya çalıştılar.”

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yeniden aday gösterilmesinin ardından gelen tepkilere sert yanıt verdi.

Habertürk’ün canlı yayınına katılan CHP Genel Başkanı Lütfü Savaş, “Depremde sadece 15-16 ilde deprem oldu. Sanki bu depremin tek sebebi Lütfü Savaşmış, karşıymış gibi bir imaj verilmeye çalışılmış. kentsel dönüşümler. Özellikle sosyal medya boyutunda. Sanal dünyada değiliz.” “Gerçek dünyada yaşıyoruz” diye isyan etti.

CHP’li Lütfü Savaş, dört ankette birinci çıktığını açıklayarak sözlerine şöyle devam etti:

“Siyasi partilerin amacı hem şehirleri hem de ülkeyi yönetmektir. CHP kazanmak istiyorsa Lütfü Savaş’la çıkmak istiyordu ki bu çok doğal. Ben sadece 5 yıl ruhsat verecek durumdaydım. Antakya Belediye Başkanıydı. Ben oradayken 76 belediye başkanı vardı. Bütün bunları “Ruhsat ve yapı kullanma izin belgesi verme yetkisine sahipti. Rönesans’ın benimle hiçbir ilgisi yoktur. Yanımızdaki bir ilçenin sınırları içerisinde. Ben bu dönemde Antakya’nın belediye başkanıydım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu