Haber

‘9 Mavi Bayrak’ Kocaeli’de dalgalanacak

KOCAELİ (İGFA) –Dünyanın en seçkin turizm ve çevre ödülü olan Mavi Bayrak, 2023 yazında Kocaeli’nin 9 plajında ​​daha dalgalanacak.

Kocaeli’de yaşayan herkesi pırıl pırıl denizlerde yüzdürmeyi amaçlayan ve bu doğrultuda İzmit Körfezi’ni dev bir akvaryuma çevirecek olan “Dip çamuru temizliği” projesini başlatan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yatırımlarının meyvelerini alıyor. .

Bu doğrultuda merkezi Danimarka’nın Kopenhag kentinde bulunan Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı, 2023 Mavi Bayrak ödüllerini açıkladı. Heyet, Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar sonucunda Kocaeli’de bir plaja daha ‘Mavi Bayrak’ ödülünü verdi.

YENİ MAVİ BAYRAK EREĞLİ’DE

Buna göre Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de çevreci çalışmalarıyla Ereğli Kumyalı Plajı’na ‘Mavi Bayrak’ asacak. Daha önce uygunluk incelemelerinde listeye giren ve 2021 yılının sonlarında Marmara Denizi’nde salya salyası nedeniyle mavi bayrağı askıya alınan Karamürsel Altınkemer Plajı, müsilaj sorununun ortadan kalkmasıyla yeniden ‘Mavi Bayrak’ ünvanını kazandı. ve sınavlarda ‘geçme notu’ ile.

Diğer mavi bayraklı Kocaeli, Kerpe, Cebeci, Kumcağız, Bağırganlı, Kovanağzı, Seyrek ve Miço Bay Kadınlar Plajı bir kez daha ‘Mavi Bayrak’ ile taçlandırıldı. Böylece 2023 yazında Kocaeli’nin 9 farklı plajında ​​’Mavi Bayrak’ dalgalanacak.

caycuma-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu