Ekonomi

2023 Dünya Tarımsal Gıda İnovasyon Konferansı Pekin’de Başlıyor

PEKİN, 3 Kasım (Xinhua) — 2023 Dünya Tarımsal Beslenme İnovasyon Konferansı Perşembe günü Çin’in başkenti Pekin’de başladı. Uluslararası konferansa 60’tan fazla ülkeden 300’ün üzerinde bilim insanı ve girişimci katılıyor.

“Gıda Güvenliği ve Geleceğin Tarımsal Gıdaları” konulu konferansta; Bir ana forum, dört tematik forum, tarımsal beslenme bilimi ve teknolojisi üzerine bir standın yanı sıra çok sayıda alt forum ve paralel forumdan oluşur.

Çin Ziraat Üniversitesi profesörü He Xiongkui, üç günlük etkinliğin, katılımcıların tarım teknolojisindeki en son başarıları paylaşmaları, dünya tarımsal modernizasyonunun gelişimini tartışmaları ve yeni bir tarım bilimi ve teknolojisi işbirliği modeli oluşturmaları için bir platform görevi göreceğini söyledi.

Fuarda Alman teknoloji şirketi PETKUS, tohum işlemeye yönelik yenilikçi çözümünü tanıttı.

Şirketin finans müdürü (CFO) Henning Hoeppner, “Çin’in tohum endüstrisi inovasyonu alanındaki uzmanların sayısı artıyor. Sektörde derinlemesine işbirliğini sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Pekin belediye yönetiminin ev sahipliği yaptığı etkinliğin organizatörleri arasında Çin Ziraat Üniversitesi ve Pekin’in Pinggu Bölge yönetimi yer alıyor.

mustafakemalpasa-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu